Diānas „Mājas” Agijas Sūnas galerijā

04.03.2013

Vecrīgā , Agijas Sūnas mākslas galerijā no 5.marta būs skatāma mākslinieces ar saknēm Rūjienā- Diānas Dimzas – Dimmes personālizstāde "Mājas”.

"Izstāde ir par māju kā dzīves vietu, atmiņu krājumu. Dvēseles mājas. Mājas kā patvērums. Mākslinieka mājas..." teic izstādes veidotāji. Izstādē varēs redzēt pēdējo gadu darbus, kuru idejas sakņojas mākslinieces uzdotajā jautājumā "kas ir māja man personīgi…?"

Pašas mākslinieces mājas ir gan Rīgā, darbnīcā pie Viesturdārza, gan palaikam Holandē, kā arī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, kur kopš 2010.gada Dimza – Dimme ir muzeja izglītības projektu kuratore un viņas darbību raksturo jēdziens "muzejpedagogs".

Diāna Dimza – Dimme  beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļu (1992). Regulāri rīkodama personālizstādes, jau pieradinājusi apmeklētājus pārsteigumam un vēlmei meklēt skaidrojumu mākslinieces darbu "autortehnikai".

"Viņa Glezno uz "strukturētiem" audekliem, kā arī izmanto fotogrāfiju, tekstilu, grafiku, lai izstāstītu privātus stāstus, kas veido plašu jūtu kartogrāfiju. Mākslinieces atpazīstamības zīme ir īpaši sakārtotā pasaule gleznās, kas rada asociācijas par citu dimensiju vai garīgo – neredzamo telpu. Eņģeļu tēli, koki, mājas, kā bērnu zīmējumos, ir valoda, kurā skatītājs spēj izlasīt, kas notiek Diānas dvēselē," raksta izstādes veidotāji.

Izstāde "Mājas" galerijā būs skatāma līdz 20.martam.

 

P.s. Fotogrāfijā Diāna redzama pie savu senču mājas Ipiķu pagasta „Igaļiem”